📧 biuro@serwis3d.pl        ☎ +48 735 231 001

Osprzęt i akcesoria metrologiczne firmy RENISHAW


do współrzędnościowych
maszyn pomiarowych 3D

RENISHAW

Renishaw logo

Jesteśmy partnerem firmy Renishaw, jednego z wiodących w świecie firm o profilu technicznym i naukowym, mającą doświadczenie w zakresie precyzyjnych pomiarów i systemów medycznych. Firma dostarcza produkty i usługi używane w wielu różnych zastosowaniach, jak np. produkcja silników odrzutowych i turbin wiatrowych, a także stomatologia i neurochirurgia. Jest również światowym liderem w dziedzinie wytwarzania przyrostowego (zwanego też drukowaniem 3D przy użyciu proszków metalu). To jedyna firma na terenie Wielkiej Brytanii, która projektuje i produkuje maszyny przemysłowe „drukujące” części z proszków metalu.

 

Sondy i akcesoria dla maszyn pomiarowych

Precyzyjne sondy pomiarowe do szybkiego, dokładnego zbierania danych wymiarowych i kształtu mierzonej powierzchni. Od ponad 40 lat firma Renishaw oferuje innowacyjne rozwiązania, które wpływają na dynamiczny rozwój metrologii przemysłowej. Rozwiązania firmy Renishaw do współrzędnościowych maszyn pomiarowych stanowią najwyższe standard w branży metrologicznej.


Należą do nich sondy elektrostykowe, głowice obrotowo-uchylne, systemy automatycznej wymiany trzpieni pomiarowych oraz modułowe systemy skanujące.


Rodzina produktów do pomiarów 5-osiowych charakteryzuje się najwyższą wprowadzoną dotąd zmianą wydajności. Oferuje niezrównaną prędkość i elastyczność pomiaru. Dzięki technologii 5-osiowej wyeliminowano również problem spadku dokładności przy zastosowaniu dużych prędkości podczas wykonywania pomiarów. Bez względu na to, czy używa się systemu skanującego REVO czy systemu elektrostykowego PH20, 5-osiowe systemy firmy Renishaw umożliwiają zwiększenie przepustowości kontroli jakości, zminimalizowanie czasu przygotowania produkcji i pozwalają producentom na docenienie wysokiej jakości produktów.


 

Sondy i akcesoria dla obrabiarek

Pomiary za pomocą sond są powszechnie stosowane w celu poprawy efektywności, jakości oraz dokładności w obrabiarkach. Standardowe procedury wbudowane w nowoczesnych sterownikach CNC upraszczają integrowanie cykli pomiarowych w operacjach obróbki maszynowej i narzędziach offline. W połączeniu z interfejsem CAD ułatwiają symulowanie funkcji pomiarowych.


Firma Renishaw oferuje rozwiązania do ustawiania narzędzi, wykrywania uszkodzeń narzędzi, ustawiania przedmiotu obrabianego, pomiarów wykonywanych podczas skrawania i do kontroli pierwszej części, z automatyczną aktualizacją offsetów.


Rozwiązania pomiarowe Renishaw mogą pomóc w skróceniu czasów ustawiania aż o 90% oraz w poprawie kontroli procesu.


Firma Renishaw oferuje rozwiązania do ustawiania narzędzi, wykrywania uszkodzeń narzędzi, ustawiania przedmiotu obrabianego, pomiarów wykonywanych podczas skrawania i do kontroli pierwszej części, z automatyczną aktualizacją offsetów.

 

Serwis Systemów Pomiarowych 3D-male

Serwis Systemów
Pomiarowych 3D sp. z o.o.
ul. Owsiana 62/217
40-780 Katowice
+48 735 231 001  [Piotr]
+48 507 477 051  [Artur]
biuro@serwis3d.pl

Czym się zajmujemy?

Profesjonalne wsparcie dla Współrzędnościowych Maszyn Pomiarowych, naprawa i wymiana części eksploatacyjnych, sprawdzanie zgodności metrologicznej, wymiana i modernizacja oprogramowania, regulacja i kalibracja maszyn, okresowe przeglądy oraz audyt stanu technicznego.

Polityka prywatności

Strona serwis3d.pl korzysta z technologii plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności naszej firmy. W każdej chwili możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies zmieniając ustawienia twojej przeglądarki.
Copyright © 2024 Serwis Systemów Pomiarowych 3D sp. z o.o. All Rights Reserved.